YAZARLAR: Yaşamları ve Eserleri
Yayıncı:
Category:

DK; Doring Kindersley Limited, A Penguin Random Houston Company markasının yayıncılıkta bir kalite ifade ettiğini, özellikle bu türlerde dünyada en önde geleni olduğunu biliyoruz.

ALFA markasının da Türkiye’de yayıncılıkta son yıllarda önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz.

Bu iki büyük yayın markasının eseri olan Yazarlar kitabı gerçekten çok etkileyici bir hazla okunacak bir eser. Dünyada edebiyatın her dalında klasikleşmiş veya bugün öne çıkan bütün yazarların biyografisini bu kadar kısa, özlü ve etkili şekilde hazırlamak büyük bir maharet ister. James Naughtie’nin zarif önsözü başlayan kitapta güzel bir zaman tasnifi de var. 19. Yüzyıl Öncesi, 19. Yüzyıl Başları, 19. Yüzyıl Sonları, 20. Yüzyıl Başları, 20. Yüzyıl Ortaları, Günümüz Edebiyatı  tasnifi içinde yazarları tanımlamış ve 109 yazar yer alıyor. Arka kapak cümlesi: “Bir yazarın amacı,uygarlık kendi kendini yok etmesini engellemektir. “ Albert Camus

110 civarı büyük yazardan, şairden ve senaryo yazarından oluşan etkileyici bir külliyat. Yazarların yaşamlarının, aşklarının ve eserlerinin büyüleyici hikayelerine tanıklık ediyoruz. Parlak kağıda basılmış, büyük boy, yazarların en iyi resimleri yer alıyor.