Umberto Eco, Türkiye’de daha çok, Gülün Adı gibi romanları ile tanınsa da, esas olarak bir üniversite hocası ve ortaçağ tarihi uzmanıdır. Tarih ve felsefe alanında da birçok kitabı yayınlanmıştır. Bologna Üniversitesinde akademisyendi ve aynı üniversiteden iletişim uzmanı Fedriga ile birlikte bu iki ciltlik Felsefe Tarihinin editörlüğünü yapmışlardır. Alanında çok sayıda imzanın değerli makalelerinin yer aldığı Felsefe Tarihi çok seçkin bir referans kaynağıdır.

ALFA Yayınevi Felsefe alanında çok sayıda tercüme ve telif kitap yayınlamıştır. Adeta bu konuda öncülük yapmıştır. Eco’nun da çok sayıda tarih ve felsefe kitabını yayınlamıştır. Esasen, son  birkaç yıl içinde yayınlanan kitaplara bakarak, sanki felsefeye ilgi artmış gibi de gözükmektedir ve Şayet öyle ise bu çok sevindirici bir gelişmedir.

YAZARLAR: Yaşamları ve Eserleri
Yayıncı:
Category:

DK; Doring Kindersley Limited, A Penguin Random Houston Company markasının yayıncılıkta bir kalite ifade ettiğini, özellikle bu türlerde dünyada en önde geleni olduğunu biliyoruz.

ALFA markasının da Türkiye’de yayıncılıkta son yıllarda önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz.

Bu iki büyük yayın markasının eseri olan Yazarlar kitabı gerçekten çok etkileyici bir hazla okunacak bir eser. Dünyada edebiyatın her dalında klasikleşmiş veya bugün öne çıkan bütün yazarların biyografisini bu kadar kısa, özlü ve etkili şekilde hazırlamak büyük bir maharet ister. James Naughtie’nin zarif önsözü başlayan kitapta güzel bir zaman tasnifi de var. 19. Yüzyıl Öncesi, 19. Yüzyıl Başları, 19. Yüzyıl Sonları, 20. Yüzyıl Başları, 20. Yüzyıl Ortaları, Günümüz Edebiyatı  tasnifi içinde yazarları tanımlamış ve 109 yazar yer alıyor. Arka kapak cümlesi: “Bir yazarın amacı,uygarlık kendi kendini yok etmesini engellemektir. “ Albert Camus

110 civarı büyük yazardan, şairden ve senaryo yazarından oluşan etkileyici bir külliyat. Yazarların yaşamlarının, aşklarının ve eserlerinin büyüleyici hikayelerine tanıklık ediyoruz. Parlak kağıda basılmış, büyük boy, yazarların en iyi resimleri yer alıyor.